PROJEKTY

Přehled projektů, které jsem založil a provozoval od roku 1999.

1999-2018

NETREALIT.cz

V roce 1999 jsem spustil jeden z prvních realitních serverů BYTYvPRAZE.cz. Tehdy ještě statické webové stránky s nabídkou bytů v Praze. Na základě poptávky ze strany realitních kanceláří byla nabídka rozšířena o všechny typy nabídek nemovitostí. V roce 2001 vznikl realitní portál netrealit.cz a byla založena společnost s ručením omezeným. Projekt byl zařazen do inkubátoru 2.0, který pomáhal začínajícím společnostem podobně jako dnešní akcelerátory. Firma postupně rostla a rozšiřovala se o další segmenty v oblasti realit a bydlení (spolubydleni.cz, drazby.cz, katalogbydleni.cz, nebytoveprostory.cz). V roce 2006 portfolio webů oslovilo více než 500 tisíc zájemců o bydlení měsíčně z celé ČR. V tomto období jsem přenechal řízení firmy zaměstnancům a začal se plně věnovat novému projektu eStránky.cz. Přestože, jsem měl několik možností firmu prodat, tak jsem to neudělal. Provoz realitních serverů jsem ukončil na konci roku 2018.

2005-2012

eStránky.cz

Nástroj na snadnou tvorbu webových stránek vznikl z původně jednoduché aplikace na generování fotogalerií, který jsem si nechal naprogramovat pro vlastní potřebu. Postupem času začaly přibývat funkce až se z toho stal komplexní nástroj, který na trhu chyběl. Vzhledem k úspěchu realitních serverů jsem si mohl dovolit investovat finance do nového projektu. Proto jsem se rozhodl nástroj přetvořit na komerční projekt. Služba dosáhla během několika měsíců a bez investic do marketingu více než 50 tisíc uživatelů. Následujícíc roky se projekt rozšířil o slovenskou a maďarskou verzi(eStranky.sk, eOldal.hu). Díky dobrému načasování, velmi jednoduchému uživateskému rozhraní a skvělým designům vzrostl počet uživatelů na více než 2 miliony. V roce 2010 jsem projekt prodal vydavatelství Sanoma magazines a další 2 roky působil na pozici ředilete.

2014-2016

FXSimulator.com

Po prodeji eStranky.cz jsem se začal více zajímat o investování a spekulace. Hlavním cílem projektu fxsimulator bylo vytvořit obchodní platformu pro obchodování na finančních trzích. V době vzniku nápadu většina brokerů využivala zastaralé technologie (Flash, Silverlight) a bylo jasné, že budou muset přejít na novější technologii umožňující přístup z mobilních zařízení. Předpokládal jsem, že to nebude snadné a proto jsem se rozhodl nejdříve vytořit službu, kde se naučíme zobrazování grafů a otestujeme uživatelské rozhraní. Projekt jsem prodal vývojářské firmě, protože se mi nepodařilo sehnat investora a překlopit projekt do komerční fáze.

2016-2019

AlgoCity.com

V oblasti financí jsem se několik let věnoval tvorbě automatických obchodních strategií. Projekt AlgoCity je nástrojem na sledování výsledků strategií provnávání výkonnosti backtestů a reálných výsledků.